Reklam
Reklam

Terörist cenazesi talimatı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kazan Vadisi'nde çıkan çatışmada ölen ve 52 gündür Malatya Morgu'nda bekleyen İran uyruklu teröristlerin cenazelerinin, ailelerinin talebi doğrultusunda İran sınırına yakın bir yerde gömülmelerinin sağlanması için Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e talimat verdi.

Terörist cenazesi talimatı!
Terörist cenazesi talimatı!
Reklam

Önceki gün bütçe görüşmeleri sürerken Meclis Genel Kurulu'na gelen Başbakan Erdoğan'a, beraberinde Pervin Buldan ve Aysel Tuğluk ile birlikte ilk "geçmiş olsun" dileğini ileten ilk isim BDP Muş Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Sırrı Sakık oldu.

 

Sıkık daha sonra Erdoğan'ın yanına ikinci kez gelerek kısa bir görüşme yaptı. Sakık bu görüşmede, 52 gündür Malatya'da morgda bekletilen 7 İran uyruklunun defin sorununu aktardı. İran uyruklu 7 kişinin cenazelerini İran'ın kabul etmediğini bu nedenle ailelerinin cenazeleri ülkelerine götüremediklerini anlatan Sakık, Adalet Bakanlığı'nın yayınladığı genelge doğrultusunda bu cenazelerin Adli Tıp Kurumu'nun bulunduğu bir ilde, mülki idare amirinin yetkisi dahilinde defnedilmelerinin öngörüldüğünü söyledi. Sakık, ailelerin çocuklarının mezarlarını arada bir de olsa ziyaret edebilmek için İran sınırına yakın bir şehre gömülmelerini istediklerini anlatarak, "Sayın Başbakan aileler cenazeleri alamıyor. 52 gündür Malatya'da perişan halde bekliyorlar. Lüften sorunun çözümü konusunda destek verin" dedi.

 

Sakık'ın bu sözleri üzerine Erdoğan, yanında bulunan Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e sorunun çözülmesi ve ailelerin mağduriyetinin giderilmesi talimatını verdi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı