Reklam
Reklam

Devlet Hastanesi çalışanlarının ek geliri artacak!

Bursa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Hakan Tekin, hastane çalışanlarının ek ödemeler yüzünden moralinin bozuk olduğunu belirterek, ’Ek ödemelerin artırılması için gece gündüz çalışıyoruz’ dedi.

Devlet Hastanesi çalışanlarının ek geliri artacak!
Devlet Hastanesi çalışanlarının ek geliri artacak!
Reklam
Sağlık Sen Bursa Şubesi Başkanı Yusuf Bedir ve yönetim kurulu üyeleri, göreve yeni başlayan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Hakan Tekin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Sağlık-Sen olarak Bursa Devlet Hastanesi’nin yetkili sendikası olduklarını, sağlık çalışanlarının refahı ve huzuru için çalıştıklarını belirten Bedir, "Sağlık çalışanları bizim için çok önemli. Yöneticiler, personellerine kapılarını kapatmamalı. Çalışanlarına her zaman kapısı açık olmalı. Yeni göreviniz hayırlı ve uğurlu olsun. Çalışanlara gerçekten güzel hizmetler vereceğinize inanıyorum. Her zaman sizin yanınızda olacağız. Bu ekip işidir" dedi.

Sadece Bursa’dan değil, çevre illerden de gelen hastalara hizmet verdiklerini kaydeden Tekin, görevini en iyi şekilde yapacağını dile getirdi. Tekin, "Hastanemizin daha kaliteli sağlık hizmeti sunması için gayret ediyoruz. Yönetim olarak şeffaflık, adaletin ve ortak aklın hakim olduğunu söylemek isterim. Hastane çalışanlarımıza kapımız her zaman açıktır" diye konuştu.

Hasta odaklı bir yaklaşım içinde olduklarını vurgulayan Tekin, Devlet Hastanesi personelinin ek ödemeler sebebiyle moralinin bozuk olduğuna da işaret etti. Tekin, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Çalışanlarımız için çok daha iyi uygulamalarımız olacak. Diğer benzeri hastanelerle kıyaslarsak, çalışanlarımızda moral bozukluğu var. Aldıkları ek ödemeler kesinlikle az. Bunu biliyoruz. Bu da bizim hastanemizin gelir gider dengesinin tam sağlanamadığını gösteriyor. Biz dengeyi en kısa sürede çok çalışarak düzelteceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Arkadaşlarımızla geç saatlere kadar çalışarak yapılan alımları detaylı bir şekilde inceliyoruz. En ucuza nasıl mal edebiliriz diye araştırıyoruz. Bu yönde ciddi çalışmalarımız var. Ek ödemeleri en kısa sürede artıracağız."

KALP AMELİYATLARI BAŞLIYOR

Devlet Hastanesi’ne bağlı Kızılay, Hürriyet ve Amatem’deki polikliniklerin sayısını artıracaklarını belirten Tekin, "Bizim heyecanımıza hekimlerimiz de ortak oldu. Hekimlerimiz polikliniklerin sayısının artırılmasını istedi. Güney Marmara Bölgesi’nin önemli bir ihtiyacı olan taş kırma ünitesi, sigara bıraktırma polikliniği ve bazı kardiyoloji polikliniklerin sayısının artırılmasına yönelik çalışmalarımız var. 8-9 aydır hastanemizde kalp ameliyatı yapılmıyordu. Kalp ameliyatları önümüzdeki hafta başlayacak. Çalışanlarımıza en alttan başlayarak, gönüllük esasıyla motivasyon eğitimleri vereceğiz. Bunun örneklerini bazı devlet kurumlarında gördük" ifadelerini kullandı.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri