Reklam
Reklam

Yağmur ve lodos geliyor!

Meteoroloji yetkilileri, bugünden itibaren Türkiye’nın batı kesiminde yağmur ve kuvvetli lodos beklediklerini belirterek, vatandaşları zehirlenmelere karşı uyardı.

Yağmur ve lodos geliyor!
Yağmur ve lodos geliyor!
Reklam
Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, yurdun batı kesimlerinin Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemin etkisinde kalacağı, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Hakkari ile akşam saatlerinden sonra Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ve Batı Karadeniz’in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı Ege’de kuvvetli olmak üzere, yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz ile Kuzey Ege’nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur, Hakkari çevrelerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

17 Aralık 2011 Cumartesi günü yağışlı havanın Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olduktan sonra yurdu terk edeceği, akşam saatlerinden sonra yurdun batı kesimlerinin tekrar yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Sivas ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
Hafta sonu ise Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’in yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği, yağışların Marmara’nın güney ve doğusu ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı da bildirildi. Sıcaklığın iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

LODOS UYARISI

Meteoroloji yetkilileri, rüzgarın bugün itibariyle Marmara, kıyı Ege ile Akdeniz kıyı kesimlerinde, Cumartesi günü Marmara ve Kıyı Ege’de güneybatı yönlerden lodos olarak kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde eseceği beklediklerini söylediler. Batı bölgelerde, kuvvetli yağış ve lodos rüzgarın kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esebileceği öğrenildi. Yetkililer, ani sel, su baskını, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyardı.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı