Reklam
Reklam

Adliye önünde eski sevgilisini öldürdü

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi'nde 24 yaşındaki Sibel Y., kendisini tehdit ettiği için şikayette bulunduğu eski sevgilisi 25 yaşındaki Anıl T. tarafından adliye binası önünde tabancayla vurularak öldürüldü, yanındaki akrabası da yaralandı.

Adliye önünde eski sevgilisini öldürdü
Adliye önünde eski sevgilisini öldürdü
Reklam

Alaplı'da Sibel Y., eski sevgilisi olduğu öne sürülen minibüs şoförü Anıl T.’nin kendisini tehdit etmesi üzerine bir süre önce savcılığa suç duyurusunda bulundu. Tehdit iddiasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmanın yapılacağı Alaplı Adliyesi önünde bekleyen Anıl T., burada karşılaştığı Sibel .Y’ye üzerinde taşıdığı ruhsatsız tabancayla ateş etti. 

Göğsünden vurulan kadın ile seken kurşunun karnına isabet etmesi sonucu yaralanan akrabası Özkan Ö, Alaplı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sibel Y. yapılan müdahaleye rağmen hayatını yitirirken, Özkan Ö. yapılan müdahalenin ardından Ereğli Devlet Hastanesine sevk edildi. 

Saldırının ardından kaçan Anıl T, polis ekiplerince yakalandı.

KIRIKKALE’DE ŞİDDET GÖREN 7 KADINA POLİS KORUMASI
Türkiye’de kadına yönelik şiddet gündemden düşmezken, Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal, kentte şiddet gören 7 kadına polis koruması tahsis edildiğini açıkladı. Kartal, kadınlara yönelik şiddetin engellemenin tek yolunun eğitimden geçtiğini, bu konuda sivil toplum kuruluşları ile kadın darneklerine görevler düştüğünü söyledi.

Kadına yönelik şittedin önlenmesi konusunda çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirten Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal, kentte şiddet gördüğü gerekçesiyle 7 kadının koruma altında olduğunu açıkladı. Kartal, "Valiliğimiz oluruyla bu kadınlarımıza koruma tahsis edilmiştir. Bu korumalarımız emniyet müdürlüğümüzün yapmış olduğu tetkiklerin ardından tahsis edilmiştir" dedi. Kadına yönelik şiddetin önüne geçilmesinde en önemli faktörün eğitin olduğunu kaydeden İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal, şunları söyledi:

"Kadına şiddet genellikle aile içi olaylarda meydana geliyor. Bunlara polisimiz müdahale ediyor ancak yeterli değil. En büyük görev ise sivil toplum kuruluşlarına düşüyor. Kadın dernekleri, bu tür olayları yakından takip etmeli ve eğitim çalışmaları düzenlemeli. Şiddeti engellemenin tek yolu eğitimdir."

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı