Reklam
Reklam

EBK balık da satacak

Et ve Balık Kurumu (EBK), et ve et ürünlerinin yanı sıra balık satışına da başladı.

EBK balık da satacak
EBK balık da satacak
Reklam

Özelleştirme öncesinde balık işleme tesisi ve gemileri bulunan, ancak bunların devredilmesi ve satılması nedeniyle uzun süredir balık satışı yapmayan kurum, bu ay itibarıyla balık satışına başladı.
Buna göre, kurul ilk etapta, fileto alabalık, temizlenmiş alabalık ve fileto somon satışı yapacak.
Yakın bir sürede bu ürünlere levrek ve hamsi de eklenecek.
      
’Sattığımız balığa yoğun ilgi var’
 
        Et ve Balık Kurumu Genel Müdürü Bekir Ulubaş, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede,Et ev Balık Kurumunun özelleştirilmeden önce Fatsa’da balık işleme tesisi ve gemileri bulunduğunu, bunların devredildiğini ve satıldığını bundan dolayı da kurumun balık satışını durdurduğunu anlattı.
Özelleştirmeden çıktıktan sonra Sincan Kombinasında fileto balık ve temizlenmiş balık yapmak için balıkla ilgili teknolojik yatırım yaptıklarını bildiren Ulubaş, ayrıca özel sektörden de hizmet alımı ile balık temini etmeye başladıklarını kaydetti.
Ulubaş, 2 Aralık tarihinden itibaren de franchise mağazalarında balık satışının yapılmaya başlandığını ifade etti.
Kurumun sattığı balığa talebin her geçen gün arttığına dikkati çeken Ulubaş, ’ Et ve Balık Kurumu güven duyulan bir devlet kurumu, kurumun isminde balık olduğu halde balık satmamamız yadırganıyordu. Bundan sonra tüm mağazalarımızda satışlarımız sürekli devam edecek piyasada balıkla da ismimizi duyuracağız’ dedi.
Satılan balıkların yerli olduğuna işaret eden Ulubaş, şu anda fileto alabalık, temizlenmiş alabalık ve fileto somon satışı yaptıklarını, yakın zamanda da levrek ve hamsiyi de fileto ve temizlenmiş olarak müşterilerin isteğine sunacaklarını ifade etti.
Ulubaş, 2012 yılı içerisinde 50 ton civarında balık satışı planladıklarını bildirdi.
Fatsa’daki konserve balık işletmesinin devredildiğini, şu anda o teknolojiye sahip olmadıklarını ifade eden Ulubaş, konserve balığa müşteri talebi çok olursa özel sektörden hizmet almayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri