Reklam
Reklam

İbrahim Yazıcı: Devre arasında transfer yapacağız

Bursaspor Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yazıcı, bu sene istenilen sonuçları bir türlü alamayan takımın devre arasında yapılacak transferlerle güçlendirileceğini söyledi.

İbrahim Yazıcı: Devre arasında transfer yapacağız
İbrahim Yazıcı: Devre arasında transfer yapacağız
Reklam

Yazıcı, yerel bir televizyona yaptığı açıklamada, 2011 yılının her bakımdan kötü geçtiğini söyledi. Bu dönemde ekonomik soruşturma, mahkemeler gibi bir çok süreç yaşadıklarını hatırlatan Yazıcı, takımın aldığı kötü sonuçlarında herkes gibi kendilerini de üzdüğünü kaydetti.
Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ile bu durumu düzeltmek için geceli gündüzlü çalıştıklarını dile getiren Başkan Yazıcı, şöyle konuştu:
“Devre arasında takıma gerekli takviyeler yapılacak. Taraftarlarımız merak etmesin. Takımımızın ihtiyaçları doğrultusunda gerekli transferleri yapacağız. Tabii popülizm içine girmeden, kulübün mali dengeleri doğrultusunda bunlar yapılacak. Aramızdan ayrılacak arkadaşlar da olacaktır. Tüm bunları hocamızla ile konuşuyoruz. Günü kurtarmak için hareket etmeyeceğiz, uzun vadeli düşünmek durumundayız.”
İstikrarın önemine değinen Yazıcı, Bursaspor tarihinde teknik adam olara kesintisiz en uzun görev yapan ismin Ertuğrul Sağlam olduğunu vurguladı. Onunla yakalanan başarının ortada olduğunu vurgulayan Yazıcı, “Kendisi ile bugüne kadar en ufak bir sıkıntımız olmadı. Ortak paydamız Bursaspor. Geceli gündüzlü çalışıyoruz takım daha iyi olsun diye. Zirve takımı olmak için kısa vadeli değil uzun vadeli düşünüyoruz.” diye konuştu.
Başkan Yazıcı, “Genç yetenekler Sercan Yıldırım ve Volkan Şen’in satılmasından pişmanlık duyuyor musunuz?” şeklindeki bir soruya ise şu yanıtı verdi:
“Hayır herhangi bir pişmanlık duymuyorum. Pişmanlık duymak için oyuncuların gittiği kulüplerde gösterdiği performansı göz önüne almak lazım. Sercan’ın da Volkan’ın da takımlarına şu ana kadar verdikleri katkı ortada. Kaldı ki biz kulübün menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yaptık. Bursaspor tarihinde başka ülkelerinin milli takımlarında oynamış bu kadar futbolcu bir arada oynadı mı? Ama bazen işler istediğiniz gibi gitmeyebiliyor.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı