Reklam
Reklam

Bursa'nın havası denetlenecek

Bursa Valisi Şahabettin Harput, şehir merkezindeki hava kirliliğinin denetlenmesi için çalışma başlattıklarını belirterek, "Havayı kirletenlere cezai müeyyide uygulanacak" dedi.

Bursa'nın havası denetlenecek
Bursa'nın havası denetlenecek
Reklam

Vali Şahabettin Harput başkanlığında Tarihi Valilik binasında gerçekleştirilen toplantıya, Vali Yardımcıları Sabahattin Yücel ve İsmail Demirhan ile Özel İdare Genel Sekreteri Kemal Demirel'in yanı sıra ilgili kurul üyeleri katıldı. Harput, Uludağ'ın Bursa için önemli olduğunu, kış sezonunun herkesin beklentilerine uygun olarak gerçekleşmesi için gerekli bütün tedbirleri aldıklarını söyledi. Otopark problemine çözüm olarak geçici 2. otoparkı devreye alacaklarını dile getiren Harput, "Bir süredir devam eden plan çalışmaları 2013-2014 sezonuna yetişerek Uludağ dört mevsim hizmet verecek hala gelecek. Yeni yasayla beraber doğayla alakalı olan hususlar yeni bir kurulda görüşülmeye başlandı. Tarihi eser niteliğinde olmayan restorasyon ve benzeri çalışmalar 21 Aralık'ta toplanacak olan yeni kurulda görüşülecek. Böylece yeni kurulların oluşamaması sebebiyle görüşülemeyen, çevreyle alakalı bekleyen pek çok dosya karara bağlanacak" dedi.


HAVAYI KİRLETENLERE CEZA


Ayrıca havaların soğuması ile birlikte şehirde hava kirliliğinde artış olduğunu ifade eden Harput, "Gerek sanayi kuruluşlarımızda, gerekse ikametlerde ön görülen limitlerin dışında yakıt kullanılması sonucu oluşan kirliliği, kuracağımız yeni ekiplerle 24 saat kontrol edeceğiz. Şu anda mevcut haliyle 4 noktada otomatik ölçümler yapılıyor. Şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın ve doğanın zarar görmemesi için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Bu konuda kurallara uymayan işletmelere yasanın ön gördüğü müeyyide ne ise onu uygulayacaktır. Bu yasanın bir bölümü özellikle Büyükşehir belediyesi tarafından uygulanacaktır. Bir kısmı da Şehircilik ve Çevre İl Müdürlüğü tarafından uygulanacaktır. Ben bu konuda sanayi kuruluşlarımızı ve vatandaşlarımızı genel sağlığı ve çevreyi korumaları konusunda gerekli hassasiyeti göstereceklerini düşünüyorum" diye konuştu.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı