Reklam
Reklam

Son durağa götürmeyen minibüsçüyü öldürdü

Bursa'da, kendisini son durağa bırakmadığı için tartıştığı minibüs şoförünü tabancayla vurarak öldürdüğü iddia edilen 56 yaşındaki S.Ç.'nin yargılanmasına başlandı. Sanık S.Ç., maktulun kendisine hakaret edip tornavida ile üzerine yürümesi sonucu silahını çıkarıp vurduğunu söyledi.

Son durağa götürmeyen minibüsçüyü öldürdü
Son durağa götürmeyen minibüsçüyü öldürdü
Reklam

4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapsi istenen Ş.Ç., ilk kez hakim karşısına çıktı. Yolcu olarak bindiği minibüsün şoförü Metin Noyan'ı, kendisini son durağa kadar götürmeyip, arkadan gelen minibüse binmesini istediği için kalbinden vurarak öldürdüğü iddia edilen sanık Ş.Ç., hakkındaki iddiaları yalanladı. 

Olay günü şehir merkezinden Erikli Mahallesi'ndeki evine gitmek için minibüse bindiğini söyleyen Ş.Ç., "Şoför daha son durağa gelmeden Erikli Mahallesi'ndeki durağa yanaştı. Şoför, kahyaya, '3 yolcum diğer araçla gitsin' dedi. Araçta iki kadın vardı. Kahya da şoföre, 'Yolcuları götür öyle gel' dedi. İki bayan yolcu, konuşmalardan rahatsız olup minibüsten indi. Ben ise inmedim. Bana neden inmediğimi sordu. Ben de 'Daha gideceğim yere 3 durak var. Beni son durağa kadar götürmek zorundasın' dedim. Bana 'İn

ulan aşağı' diyerek küfretmeye başladı. Kendisini ikaz etmeme rağmen küfretmeye devam etti. Aracın kapılarını kapattı. Ben arkada oturuyordum. Eline tornavida alıp üzerime yürüdü. Bana zarar vereceğini anladım. Zaten şeker hastası olduğum için rahatsızlandım. Üzerimdeki ruhsatlı tabancayı çıkardım. Arabanının kapısını kapattığı için kaçacak yerim de yoktu. Korkutmak için yere doğru bir el ateş ettim. Üzerime atladı, boğuşmaya başladık. Tornavida olan elini tuttum, bu sırada tabanca ateş aldı. Silah sesi üzerine gelen arkadaşları etrafımı sardı. Beni linç edeceklerinden korktuğum için olay yerinden kaçtım. Etrafıma yine bir kısım kişiler geldi, polis çağıracaklarını söyledi. Ben de polisi beklediğimi söyledim. Çok üzgünüm, vicdan azabı çekiyorum. 25 yıldır silahım var. Hiç bir zaman böyle bir olaya karışmadım, çok pişmanım" dedi.

MAKTULÜN KANINDA UYUŞTURUCU ÇIKTI
Bu arada, Adli Tıp Kurumu'ndan gönderilen otopsi raporunda, maktulün kanında uyuşturucu madde tespit edildiği bildirildi. Bunun sorulması üzerine Ş.Ç., "Bunu bilmiyordum. Ancak çok saldırgandı. Agresif bir tutum içindeydi. Bir el ateş etmeme rağmen bana saldırmaya devam etti" diye konuştu. 

Duruşmaya müşteki olarak katılan maktul Metin Noyan'ın (29) babası A.N., ağabeyi O.N. ve kardeşi E.N. ise, olayı görmediklerini belirtirken, sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. 

Mahkeme, cinayete şahit olan kahya M.E.'yi dinledi. Sanığın anlattığı gibi öldürülen şoförün elinde tornavida olmadığını söyleyen M.E., "Minibüs durağa geldiğinde araçta 3 yolcu vardı. İkisi indi. Ama sanık araçtan inmek istemeyerek, şoförden son durağa kadar götürmesini istedi. Şoför de, 'Tamam ben seni götüreyim' diyerek, araca binip kapıları kapattı. Aracı çalıştırdı. Şoför geriye dönüp sanıkla tartışıyordu. El frenini çekti. Müdahale etmek isterken silah sesi duyduk. Dışarıdan şoförün yolcunun

üzerine doğru yürüdüğünü gördüm. O sırada sanığın tabancası tutukluk yaptı. Fakat silahın ağzına tekrar mermi vererek göğsüne bir el ateş etti. Minibüsün kapılarını birisi açtı. Sanık aşağı indi. 'Ben polisim' diyerek kaçtı" diye konuştu. 

Diğer şahitler de, sanığın kendisini polis olarak tanıtıp tehdit ettiğini anlattı. Duruşma, eksiklerin giderilmesi için ertelendi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı