Reklam
Reklam

Adana'da AIDS paniği

Adana’da 16 yaşındaki bir gençte HIV saptandı, birlikte olduğu hayat kadını M.Ö. gözaltına alındı. M.Ö. test sonucu pozitif çıkarsa ‘cinayete teşebbüs’ten 15 yıla kadar yargılanacak

Adana'da AIDS paniği
Adana'da AIDS paniği
Reklam

Adana'da lise öğrencisi B.P., halsizlik ve iştahsızlık nedeniyle geçen hafta Adana Devlet Hastanesi'ne gitti. Yapılan kan tahlilinde B.P.'nin HIV virüsü taşıdığı belirlendi.

Ahlak Bürosu ekipleri B.P.'yi hastaneden alıp Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürdü. Polis tarafından ifadesi alınan B.P., para karşılığı M.Ö. (51) isimli kadınla geçen yıl birlikte olduğunu, başka bir kadınla da birliktelik yaşamadığını söyledi.

Bu ifadenin ardından polis, küçük yaştaki çocukla cinsel ilişkiye giren M.Ö.'nün peşine düştü. M.Ö.'yü yakalayan polis gözaltına aldı. Hastanede kan veren M.Ö.'nün HIV virüsü taşıyıp taşımadığı yapılacak tetkik sonucunda belli olacak.

HIV'li çıkması halinde 'cinayete teşebbüsten' 15 yıla kadar hapis cezasıyla hakkında dava açılabilecek. M.Ö., 'çocuğa cinsel istismar' suçundan sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Adana'da 16 yaşındaki bir gençte HIV saptandı, birlikte olduğu hayat kadını M.Ö. gözaltına alındı. M.Ö. test sonucu pozitif çıkarsa 'cinayete teşebbüs'ten 15 yıla kadar yargılanacak.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı