Reklam
Reklam

Yedi katlı PKK mağarasına baskın

Cudi Dağı'nda tespit edilen teröristlere yönelik yapılan kara operasyonunda altı terör örgütü mensubu teslim oldu.

Yedi katlı PKK mağarasına baskın
Yedi katlı PKK mağarasına baskın
Reklam

Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, henüz kış üslenmesine geçmeyen bölücü terör örgütüne yönelik operasyonların devam ettiği, son bir hafta içerisinde 6 teröristin teslim olduğu vurgulandı. Açıklamada, teslim olan terörist gurupların kötü durumda oldukları, açlık çektikleri ve teslim olmak isteyen çok sayıda arkadaşlarının bulunduğunu aktardıkları vurgulandı. Ayrıca yapılan operasyonlarda 3 işbirlikçi ile çok sayıda patlayıcı madde ele geçirildiği belirtildi. 

Güvenlik güçlerine ve kamu tesislerine saldırı hazırlığı içinde olan Cudi Dağı'ndaki teröristlere yönelik önceki gece yapılan operasyona bir jandarma komando tugayı, bir jandarma özel harekat taburu ve korucular katıldı. Karadan, teröristlerin barındığı bölgeyi kuşatan birliklere ilave olarak bu sabah da taarruz helikopterleri himayesinde havadan bölgeye sevk edilen birliklerce bölgede yapılan arama faaliyetlerinde 7 katlı bir mağara içerisinde, Cudi Dağı Kararg'h Grubu olduğu değerlendirilen bir gurup teröristin saklandığı tespit edildi.

Valilik açıklamasında tespit edilen mağara içerisindeki teröristlere "teslim ol" çağrısı yapıldığı ve 3 teröristin kaçış ümitleri kalmayınca teslim olmak zorunda kaldıkları ifade edilerek şöyle denildi: "Mağara içerisinde yapılan aramada; 7 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet roketatar ve bu silahlara ait çok sayıda mühimmat, 1 adet jeneratör, 2 adet akü, bol miktarda el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan malzeme ve pil, 1 adet LCD televizyon, 1 adet diz üstü bilgisayar, 1 adet el telsizi, 2 adet dürbün, 1 adet keskin nişancı dürbünü, 1 adet DVD oynatıcı, çok sayıda örgütsel doküman ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir." 

Bu arada akşam saat 21.00 sıralarında Cudi Dağı'nda tespit edilen bir grup teröriste yönelik havan ve top atışları yapıldı. Atılan top seslerinin Şırnak şehir merkezinde büyük gürültüye neden olduğu görüldü.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri