Reklam
Reklam

Benim adımı karıştırmasınlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, partisinin Bursa’daki kongre sürecine dahil olmadığını belirterek, “Benim adımı karıştırmasınlar” dedi.

Benim adımı karıştırmasınlar
Benim adımı karıştırmasınlar
Reklam
Çalışma  ve  Sosyal  Güvenlik  Bakanı  Faruk  Çelik, önceki akşam katıldığı  OLAY Haber’de gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
 
Partisinin Bursa’daki kongre sürecini değerlendiren Çelik, kongrelere dahil olmadığını ifade ederek, “Ben nerede var olduysam buradayım dedim. Bursa’ da yüzlerce kongre yaptım, hiçbirinden boynu bükük ayrılmadım, hep başım dik ayrıldım. Bursa’daki kongrelere dahil değilim, delege listesini de merak etmiş değilim. Benim adımı karıştırmasınlar. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu olamaz. Yazan çizenler bilgiye dayalı yazsınlar. Bursa teşkilatına başarılar diliyorum” dedi.
 
MEMURU MAĞDUR ETMEYİZ...

Bakan Çelik, memurların merakla beklediği 2012 zammının 15 Ocak tarihine yetişip yetişmeyeceği ile ilgili olarak da, şunları söyledi:
 
“Memurun mağdur olması sözkonusu değil. Yasa çıkarsa toplu sözleşmeden 15 Ocak’a kadar gerçekleştiririz, bir sorun yok. Gerçekleşmediğinde de bütçe kanununda öngörülen zam yansır. Enflasyonun çok üzerinde reel artış sağlandığını herkes görecektir.  Gerek toplu sözleşmede gerek ücret politikamızda çalışanları ezdirmek söz konusu değildir.”
 
GENEL SAĞLIK SİGORTASI...

Ocak ayından itibaren herkesin Genel Sağlık Sigortası’na dahil olacağını bildiren Bakan Faruk Çelik, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gelir düzeyi araştırması yapılıyor. Gelir düzeyi asgari ücretten az olanların primleri devlet tarafından yatırılacak, fazla ise kademeli olarak primlerini ödeme durumu ile karşı karşıya olacaklar” diye konuştu.
 
CHP FİİLİ BİR ÖZÜR DİLEMİŞTİR...

Son günlerin önemli tartışma konusunu olan Dersim’e de değinen Çelik, şunları söyledi:
 
“CHP Dersimli bir genel başkan seçerek fiili olarak özür dilemiştir. Kılıçdaroğlu,  ataları ile partisi arasında sıkışmış durumda. Bir tarafta ailesinin yaşadıkları, bir tarafta partisi var. Bu sıkışıklığın içinden çıkmaktan zorlanıyor. Dersim olayında acılar tazeliğini koruyor.  Artılarıyla eksileriyle geçmişimizle yüzleşmemiz gerekiyor. Bir acı olduğu kesin, bunlar hangi inançta hangi ırktan olursa olsun, bizim coğrafyamızda olan bir hadisedir.”
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı