Reklam
Reklam

Altınlarınızı yatak odasında saklamayın!

Bursa İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, kadınların ziynet eşyalarını asla yatak odasında saklamaması gerektiğini belirterek, ’Hırsızlar için yatak odası hazine odası gibidir’ dedi.

Altınlarınızı yatak odasında saklamayın!
Altınlarınızı yatak odasında saklamayın!
Reklam
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’ne yeni tayin olan Ali Osman Kahya, Olay TV’de Nuri Kolaylı’nın sunduğu ’Gündem’ programında açıklamalarda bulundu. Kahya, Bursa’daki asayiş olaylarını azaltmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, "Bursa, bazı asayiş olayları ile tanınıyor. Bu konuda Bursa’nin imajını sileceğiz. Çünkü Türkiye’de birçok insan o asayiş olayları sebebiyle Bursa’yı hatırlıyor. Bursa denince o olaylar akla geliyor. Bunlar çözülmeyecek değil" diye konuştu.

Son zamanlarda kendilerini polis memuru tanıtarak vatandaşları telefonla dolandıranlara karşı uyaran Kahya, "İnsanları telefonda korkutuyorlar. Kesinlikle buna hiçbir vatandaş aldanmasın. Çünkü bunlar bazen kendilerini polis, savcı olarak tanıtıyor. Biz telefonla olayı çözmeyiz. Şahsı ararız ve polis merkezine davet ederiz. Suçu varsa, ’o suçu işlemişsiniz’ deriz. Telefonla arayarak para isteyenlere karşı herkes uyanık olsun" ifadelerini kullandı.

Evlere giren hırsızlara karşı kadınları ikaz eden Kahya, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Sadece telefon dolandıcıları için değil. Evlere giren hırsızlara karşı da uyarıda bulunmak istiyorum. Özellikle kadınlar ziynet eşyalarını asla yatak odasında bırakmasın. Onları başka yerlere koyun. Ama yatak odasında asla saklamayın. Çünkü hırsızlar ilk önce yatak odalarına giriyorlar. Ziynet eşyalarının nerede olabileceğini tahmin edebiliyor. Yatak odaları hırsızlar için hazine odası gibidir."
 
Bursa’nın en büyük meselelerininden birisinin trafik olduğunu dile getiren Kahya, "İşlenen suçların göç ile paralel olarak artmıyor. Nerede kalkınma varsa oraya göç olur. Asayiş olayları buna sebep değlidir. Bence göçü teşvik etmek gerek" ifadelerini kullandı.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı