Reklam
Reklam

Başbakan'a Müthiş Tuzak!

Bugünün gazete manşetlerine birbirinden farklı konular yansıdı. En dikkat çekici başlıksa Bugün Gazetesi'nde atıldı.

Başbakan'a Müthiş Tuzak!
Başbakan'a Müthiş Tuzak!
Reklam

Akşam Gazetesi, "Komşusavar" başlığı Türkiye'nin, Rusya ve İran'a karşı füze savunma sistemini kuracak olmasını manşetine taşırken, Habertürk Gazetesi, "Şekip Mosturoğlu İntihara Kalkıştı" başlığı ile şikeden tutuklu olan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nun Metris'teki koğuşunda boynunu keserek intihar etmek istemesine manşetinden yer verdi.

Günün dikkat çeken manşetlerinden biri de "Başbakan'a Müthiş Tuzak" başlığı ile Bugün Gazetesinden geldi.

Bugün Gazetesinin haberine göre;

Ergenekon operasyonlarını Başbakan'ın talimatıyla yapılıyormuş gibi göstermek için hazırlanan tuzak Aydınlık Gazetesi'nde ele geçirildi.

Ergenekon Savcısı Cihan Kansız'ın talimatı ile dün düzenlenan operasyonlarda Aydınlık Gazetesi'nin imtiyaz sahibiMehmet Sabuncu ile birlikte 4 kişi gözaltına alındı. Operasyonun, 19 Ağustos 2011'deki operasyonda ele geçirilen belgelerden dolayı yapıldığı öğrenildi.Operasyonları kapsamında Aydınlık Gazetesi'nde aramayapan Terörle Mücadele Şube polisleri çarpıcı bir bilgiye ulaştı.

Başbakan Erdoğan'ın ses kayıtlarını ve devlete ait özel bilgiler bulundurdukları iddiasıyla yapılan aramalarda,Mehmet Sabuncu'nun ofisinde ele geçirilen belgelerde Başbakan Erdoğan, Taraf Gazetesi yazarı Yasemin Çongar ve Ergenekon Savcısı Cihan Kansız adına mail adresleri alındığı belirlendi. Bu adreslerden mail atılarak Erdoğan, Çongar ve Kansız arasında, operasyonları ortak yönettikleri izlenimi verilmek istendiği anlaşıldı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı