Reklam
Reklam

Otoyol en uygun yerden geçecek

Orhangazi’yi ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Şahabettin Harput, basın mensuplarının İstanbul-İzmir otoyoluyla ilgili sorusuna ’Hedefimiz, en uygun ve en az zarar verecek yerden geçmesi’ yanıtı verdi.

Otoyol en uygun yerden geçecek
Otoyol en uygun yerden geçecek
Reklam
Orhangazi’deki görevine iki ay önce başlayan Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer’i makamında ilk kez ziyaret eden Bursa Valisi Şahebettin Harput’a,   ilçenin genel durumu ve ihtiyaçlarıyla ilgili bilgiler aktarıldı.
 
Hükümet Konağı girişinde Kaymakam Selman Yurdaer, Garnizon Komutanı Yzb. Ahmet Uzun, Belediye Başkanı İsmail Tartar, Savcı Fatih Mehmet Şener ve daire amirlerince karşılanan Vali Şahabettin Harput, Kaymakamlık makamında basın mensuplarıyla görüştü.
 
ÇALIŞTAYA DAVET....
 
Tarım, sanayi ve turizm konusunda Bursa’nın önde gelen bir ilçesi olan Orhangazi’nin değerlerine yer veren Harput, basından gelen ‘otoyolun yaratacağı olumsuzluk’ sorusuna karşılık ’Otoyol güzergahı en uygun yerden ve en az zarar verecek şekilde geçmesi hepimizin hedefi’ dedi. Yaklaşık 15 gün sonra düzenlenecek olan çalıştayda da bu konunun ele alınacağını kaydeden Harput, geniş katılımlı bu çalıştayda bilimsel bir çalışma yapılacağını belirterek, ’Otoyol ile Bursa İstanbul’un bir semti gibi olacak. İstanbul bir saate, İzmir üç saate inecek’ dedi ve çalıştayın herkese açık olduğunu ekledi.
 
BİRİFİNG ALDI..

Daha sonra Kaymakamlıktoplantı salonunda ilçenin genel durumu ile ilgili olarak Kaymakam Selman Yurdaer’den bir brifing alan Vali Harput, ilçenin spor salonu, derslik, yeni hastane, öğrenci yurdu, öğretmenevi ihtiyaçlarını dinledi. Orhangazi’nin geleceği parlak bir ilçe olduğunun altını çizen Şahabettin Harput’a Belediye Başkanı İsmail Tartar’da 2012 yılında gerçekleştirilmesi beklenen Çöp Deponi Alanı ve yüzde 75’i Brüksel kredisi ile yapılması planlanan Arıtma Tesisi hakkında gelinen noktayı aktardı. Vali Harput, toplantı sonrasında güçlendirilerek restore edilen eski ÇPL binasına, Muhtarevi’ne, Öğrenci Yurdu için tahsis edilen Huzurevi’nin metruk binasına uğrayıp bilgi aldı ve öğle yemeğini Nadır Tesisleri’nde yiyerek Bursa’ya döndü.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı