Reklam
Reklam

İranlı hırsız, polisi bile şaşırttı!

Bursa’da alışveriş yapma bahanesiyle girdiği markette kasiyerleri oyalayarak para çalan İranlı hırsızın güvenlik kameralarına yansıyan el çabukluğu, polisi bile şaşkına çevirdi. Siyasi sığınma ile Türkiye’de oturma tezkeresi aldığı öğrenilen İranlı şüpheli, polis tarafından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

İranlı hırsız, polisi bile şaşırttı!
İranlı hırsız, polisi bile şaşırttı!
Reklam
Edinilen bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesinde 6 ayrı süper markette meydana gelen hırsızlık olaylarının güvenlik kamerası görüntülerini izleyen polis, zanlının aynı kişi olduğunu görünce alarma geçti. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, dolandırılan kasiyerlerin ifadeleri doğrultusunda zanlının hem İngilizce hem de Arapça konuştuğunu tespit etti. Yanında getirdiği dövizi bozdurma bahanesiyle kasiyere uzatan yabancı uyruklu Ferhad T.’nin el çabukluğuyla kasadaki Türk liralarını alması polisi bile şaşkına çevirdi. Şüphelinin ’tırnakçılık’ diye tabir edilen yöntemle 6 ayrı süpermarketten toplam 5 bin lira para çaldığı belirlendi.
 
MOBESE’DEN YAKALANDI

Polis ise zanlıyı kullandığı otomobilin plakasından yola çıkarak yakaladı. Söz konusu aracın İnegöl istikametine seyrettiğini gören ekipler, Ferhad T.’yi yakalayabilmek için harekete geçti. MOBESE kameralarından nereye gittiği saniye saniye izlenen şüpheli, Bursa’yı terk ederken yakalandı. Emniyette susma hakkını kullanan şüpheli, 6 ayrı "hırsızlık" suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.
 
EL ÇABUKLUĞU GÜVENLİK KAMERASINDA
 
Güvenlik kameralarından hırsızı tespit eden ve polise başvuran market sahipleri de zanlının yakalanmasının ardından Bursa Emniyet Müdürlüğüne çağrıldı. İranlı hırsızı güvenlik kameralarından tespit ettiklerini söyleyen alışveriş merkezi sahibi Ahmet Calayır, "Akşam kasa teslimatı yapacağımız esnada hasılatı saymaya başladık. Teslimat esnasında kasada 650 TL açık çıktığını fark ettik ve daha sonra güvenlik kameralarını incelemeye aldık. Saatlerce görüntüleri izledik çünkü zanlıların bu şekilde hırsızlık yapacağını tahmin etmiyorduk. Görüntüleri detaylı inceledikten sonra şüphelilerin ’Tırnakçılık’ sureti ile paraları aldıklarını tespit ettik. Hemen polis ekiplerine haber verdik. Bunlar, turist şeklinde geliyor ve İngilizce konuşarak kasiyerlerin dikkatini dağıtıyor. Görüntülerdeki erkek şahıs, kasiyere bozması için 100 TL veriyor. Kasiyer, kasayı açtıktan sonra İranlı hırsız kasadaki paralara alarak, paralardan en yenisine bakıyor. Bu esnada eline aldığı paraların yarısını el çabukluğu ile cebine atıyor. Kasiyer böylece paraların çalındığını fark edemiyor" dedi.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı