Reklam
Reklam

Gizem’in hayali polis olmaktı

Şofbenden sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden 11 yaşındaki Gizem Bera Yüksel, 2010 yılı Şubat ayında Vali Şahabettin Harput’u ziyaretinde polis olmak istediğini söylemişti.

Gizem’in hayali polis olmaktı
Gizem’in hayali polis olmaktı
Reklam

Bu gece hayata veda eden küçük Gizem, geçen yıl öğretmeninin sınıfta arkadaşlarına öğüt verirken çektiği görüntüleri internette tıklanma rekorları kırınca televizyon kanallarında üst üste haber olmuştu.
 
Türkiye, Orhangazi’de Atatürk İlköğretim Okulu’nda 4. sınıf öğrencisi olan Gizem Bera Yüksel’i 2010 yılında sosyal paylaşım siteleri ve internette tıklanma rekorları kıran görüntüleriyle tanıdı.
 
İzlenme rekorları kıran video görüntülerinde öğretmeninin kendisini, fakir bir öğrenci olduğu için değil, diğer arkadaşlarının başkanlığı sırasında, başkanlık görevini merak ettiği için sınıf başkanı seçtiğini söylemesi, videoyu izleyen milyonlarca insanın yüreğini burktu.Bu görüntülerde arkadaşlarına ders çalışmaları ve uslu durmaları için öğütler veren Gizem, televizyon kanallarında da haber oldu.Babası inşaat işçisi, annesi ev hanımı 6 çocuklu bir ailenin kızı olan Gizem’in, Kanal D’de yayımlanan Beyaz Show’daki konuşmaları ise Türkiye’yi kahkahaya boğmuştu. Gizem’in sorulara verdiği zekice karşılıklar ve hazırcevaplığı ilgi toplamıştı.
 
Programda Bursa Valisi’ne sitem eden Gizem daha sonra da Vali Şahabettin Harput’un konuğu olmuştu. 2010 yılının Şubat ayında Harput’un özel konuğu olarak ailesiyle birlikte Valiliğe gelen küçük kız, bir anda herkesin sevgisini kazanmıştı.
 
Televizyona birlikte çıktığı Havva isimli arkadaşı ile birlikte Vali Harput’un elini öpen ve çiçek veren Gizem, hayranlarıyla toplu fotoğraflar çektirmişti.
 
Ziyarette konuşan Vali Harput, yaşanan anı ’Hakikaten muhteşem bir tablo’ olarak değerlendirmiş ve şu konuşmayı yapmıştı:
 
’Sizi çok beğendim, yani ikiniz o kadar çok pratik zekalı ve kabiliyetlisiniz ki hayran olmamak mümkün değil. Sizi görünce bu çocuklar herhalde geleceğin çok büyük insanı olacaklar dedim. Hocalarınızla da konuştum, sizin arkadaşlarıyla çok iyi geçinen, başarılı, terbiyeli ve çalışkan olduğunuzu söyledi. Sizleri tebrik ediyorum.’
 
Konuşmanın ardından Gizem, ’Gelecekte ne olmak istiyorsun?’ diye sorusunu yönelten Harput’a, ’Ülkeme faydalı bir meslek seçmek istiyorum. Polis olmak istiyorum’ şeklinde cevap vermişti.
Vali Harput ise, Gizem ve Havva’ya dönerek, ’İnşallah çok iyi yerlere geleceksiniz. Vali amcanızın desteği üniversiteye kadar devam edecek. Hep önünüze bakın, insanlığa, memlekete ve ailenize çok faydalı insanlar olacaksınız’ demişti.
 
Dün akşam saat 22.00 sıralarında Arapzade Mahallesi’ndeki evlerinde aile fertleri tarafından banyoda baygın halde bulunan kardeşlerden İrem Sılay Yüksel (12), Orhangazi Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Bursa’ya götürülerek Şevket Yılmaz Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Gizem Bera Yüksel (11) ise Orhangazi Devlet Hastanesindeki müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri