Reklam
Reklam

Van’da buruk öğretmenler günü

Van Öğretmenler Derneği (VÖDER), 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 23 Ekim’de meydana gelen 7,2 büyüklüğüneki depremde Van merkez ve Erciş’te hayatını kaybeden 75 öğretmen anısına mevlit okuttu.

Van’da buruk öğretmenler günü
Van’da buruk öğretmenler günü
Reklam
Van’da bir lokantada düzenlenen yemekli mevlite VÖDER’e üye çok sayıda öğretmen katıldı. Öğretmenlerin anısına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda depremde yaşamlarını yitiren 75 öğretmen ile kaldıkları otelin enkazında kalarak hayatlarını kaybeden DHA Muhabirleri Cem Emir ile Sebahattin Yılmaz için slayt gösterisi yapıldı. Slayt gösterisi sırasında bazı öğretmenlerin duygulandıkları görüldü.
 
Burada bir konuşma yapan VÖDER Başkanı Adnan Şen, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü buruk kutlayacaklarını bildirdi. Şen, hem depremde hayatını kaybeden 75 öğretmen anısına hem de Van’da kalan öğretmenlerin moral ve motivasyonunu sağlamak için bu programı düzenlediklerini söyledi.
 
Öğretmenler olarak hayatlarında ilk kez öğrencisiz bir Öğretmenler Günü’nü kutlayacaklarını dile getiren Şen, şunları kaydetti:
 
’Depremde hayatını kaybeden meslektaşlarımız oldu. Bu sebeple öğretmenler günü bizim için buruk geçiyor. Buruk da geçse, sonuçta öğretmenler olarak Van’dayız. 13 yıldır Van’da görev yapan bir öğretmen olarak depremin ilk gününden bu yana Van’dayım. Dernekteki diğer arkadaşlarımızla burada çalıştık. Yeri geldi hamal olduk tırların başına geçerek malzemeleri indirdik, yeri geldi mutfağa geçerek ihtiyaç sahiplerinin yardımına koştuk. Tabii ki buradan giden insanların görünce içimiz burkuluyor. İnsanın yetiştiği ve doğduğu yerden ayrılması zor. Ayrılan öğretmen arkadaşlarımızın ihtiyaçları özellikle barınma ihtiyaçları karşılanırsa kesinlikle geri dönecekler.’
 
Program, Kuran-ı Kerim ve Mevlidi Şerif’in okunması, hayatını kaybeden öğretmenler için dua edilmesiyle sona erdi.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı