Reklam
Reklam

Panik içinde koşuyorlardı!

Bursa’da, okul yolunda can veren liseli kızların davasında, kazanın tek şahidi olan iki özel halk otobüsü şoförü dinlendi. Gizem ve Ezgi’nin el ele yola çıktıklarını anlatan şoförler, ’Panik içinde koşuyorlardı’ diye konuştu.

Panik içinde koşuyorlardı!
Panik içinde koşuyorlardı!
Reklam
1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde "taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek" suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen 2 çocuk babası G.Ç. tekrar hakim karşısına çıktı. Mahkeme, bu duruşmada, celselerdir aranan özel halk otobüsü şoförlerini dinledi.

Kazanın gözünün önünde meydana geldiğini söyleyen otobüs şoförü M.G. (39), "Ben otobüs durağında yolcu indirmek için durdum. İki kız el ele tutuşmuş, karşıya geçiyordu. Trafik çok yoğundu. Kızlar aniden yola çıkınca, ’Bunlar ne yapıyor?’ diye bağırdım. Sesimi otobüsteki yolcular da duydu. Ancak çarpma anını görmedim" dedi.
 
"TRAFİK YOĞUNDU, PANİK İÇİNDE KOŞUŞTURUYORLARDI"

Diğer şoför K.A. (40) ise, "Ben üniversite hattında çalışıyorum. Yaya geçidinden geçmeye çalışan kızlar yola çıkarken trafiği kontrol etmedi. Yolun ortasına geldiklerinde kırmızı bir araç bunlara çarpmamak için sağa, arkasındaki ise sola kaçınca çocuklar da panik yaparak koşmaya başladı. Önümdeki araç ve ben fren yaptım ama soldan gelen sanığın kullandığı araç kızlara çarptı" diye konuştu.

Sanık avukatları ise, müvekkillerinin 25 Kasım 2010’dan bu yana tutuklu olduğunu ifade ederek, "İki gün sonra tam bir yıl olacak. Sanık, bu tarihten bu yana tutuklu. Suç taksirli bir suçtur. Tahliyesini talep ediyoruz" dedi.
Ayrıca avukatlar, aynı yol üzerinde son 1 ay içinde 5 ayrı kaza olmasının göz önünde bulundurulması gerektiğini ifade ederek kusur tespiti açısından dosyanın Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesini talep etti.

Kısa bir aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, sanığın tahliye talebini reddetti. Ayrıca olay mahallinde keşif yapılmasına mahal olmadığına karar veren mahkeme, dosyanın kusur tespiti açısından bilirkişiye gönderilmesine hükmetti. Dava, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri