Reklam
Reklam

Turgut Özal'ın Nasıl Öldüğünü Doktorları Biliyor

Mehmet Ağar ve eski Devlet Bakanı Güneş Taner eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal suikastıyla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine 'tanık' sıfatıyla ifade verdi.

Turgut Özal'ın Nasıl Öldüğünü Doktorları Biliyor
Turgut Özal'ın Nasıl Öldüğünü Doktorları Biliyor
Reklam

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal suikastı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Eski Devlet Bakanı Güneş Taner dün talimatla tanık olarak ifade verdi.

Beşiktaş ’ta bulunan İstanbul Adliyesi ’ne ilk olarak Eski Devlet Bakanı Güneş Taner geldi. Taner özel yetkili savcı İsmail Tandoğan ’a yaklaşık 2 saat ifade verdi.

Adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Taner, Ankara ’nın talimatı ile ifade vermeye geldiğini belirtti.

Vatan'ın haberine göre; Özal’a suikast yapıldığı sırada salonda olduğunu söyleyen Taner, “Orada olup bitenleri, yaşadıklarımız nedir, ne değildir onları anlattım. İkinci bölümde de rahmetli Özal’ın vefatı sırasında yanında değildim. Onun geçirdiği rahatsızlıklar, vefat etmesi ile ilgili bilgim olup olmadığını sordular. Ben orada bir tek farklı olarak belki rahmetli Özal’ın Amerika’da daha evvel onunla beraber çalışan doktorları Muammer Aktar ile yabancı doktorunun isimlerini verdim. Onlarla vefat etmeden önceki sıhhati hakkında nasıl bilgi alınabileceğini söyledim. Keza Türkiye’deki özel doktoru Cengiz Aslan’ın bu konuya vakıf kişi olduğunu söyledim” diye konuştu.

Bu konuyla ilgili daha önce ifade verip vermediği sorulan Taner, “Hayır. Bu konuyla ilgili devlete ilk kez ifade verdim” dedi.

Ağar Yorum Yapmadı

Taner’in ardından adliyeye gelen Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile savcı İsmail Tandoğan’a ifade verdi. Ağar çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakarak “İsmail Tandoğan Bey’e merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Bey’in ölümüyle ilgili Ankara’da yürütülen tahkikatta tanık olarak ifade verdim, ayrılıyorum ” demekle yetindi.

Doktorların İsimlerini Savcılara Verdim

Eski bakan Güneş Taner, Özal’ın ölümüyle ilgili bilgi sahibi olabilecek biri yabancı üç doktorun isimlerini savcıya verdiğini anlattı.

Eski Bakan Ağar ise yalnızca “Tanık olarak ifade verdim” diyerek adliyeden ayrıldı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı