Reklam
Reklam

Avukat Kandil'de Atış Taliminde

Kck'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan avukat İrfan Dündar'ın PKK kamplarındaki fotoğrafları ortaya çıktı.

Avukat Kandil'de Atış Taliminde
Avukat Kandil'de Atış Taliminde
Reklam

Örgütün üst yapılanması olan Kck'ya yönelik operasyonda gözaltına alınanlar arasında yer alan avukat İrfan Dündar'ın PKK terör örgütünün kamplarında elinde Kalaşnikof'la çektirdiği fotoğraflar ortaya çıktı. Kalaşnikof tüfekle atış yaparken fotoğrafı çıkan avukat İrfan Dündar'ın adı, Ergenekon iddianamesinde, Yalçın Küçük'le yaptığı telefon görüşmesinde de geçiyor.

Terör örgütü PKK'nın üst yapılanması olan Kck'nın sözde 'Önderlik Komitesi' üst yöneticisi olduğu öne sürülen Dündar'ın, bir grup teröristle atış talimi yaptığı görülüyor.

Gözaltına alınan avukatlardan 3'ünün de terör örgütü PKK'nın silahlı kanadında faaliyet gösterdiği iddia edildi.

Ergenekon 2. iddianamesinde yer alan gizli tanık Galip'in 2008 tarihli ifadesinde de avukat Dündar hakkında çarpıcı iddialar yer almıştı.

Gizli tanık Galip'in ifadesinde, İrfan Dündar ve Mahmut Şakan'ın Kandil'e gelerek söyledikleri sözlerin 'Öcalan'ın direkt talimatı' olarak algılandığını, terör örgütü PKK'nın 2004'te yapılan sözde 2. kongresine katılan Dündar'ın 'Başkan adına konuşuyorum, bu kongreden savaş kararı çıkacak.' diyerek savaş kararı alınmasında ısrar ettiği öğrenildi.

Dündar'ın kız kardeşi Zelal kod adlı Nesrin Dündar'ın da 2008 yılında abisinin evinde saklanırken gözaltına alındığı, daha sonra da pişmanlık yasasından faydalanarak serbest kaldığı belirtildi.

Öte yandan İrfan Dündar'ın, Ergenekon davası sanıklarından Yalçın Küçük ile 2008 yılında yaptığı bir telefon görüşmesi de Ergenekon ile terör örgütü PKK arasındaki organik bağı gözler önüne sermişti.

Küçük, Dündar'a PKK ile arasındaki irtibatı ortaya çıkaran sözleri sebebiyle fırça atıyordu.

Kck ZANLILARI SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

Kck operasyonu kapsamında gözaltına alınan bazı zanlılar Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildi.

Terörle Mücadele ekipleri tarafından Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na getirilen zanlılar burada tek tek sağlık kontrolünden geçirildi. Zanlılar daha sonra sivil polis araçlarına bindirilerek emniyete götürüldü. Basın mensuplarının 'Neden gözaltına alındınız?" sorusunu ise zanlılar yanıtsız bıraktı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı