Reklam
Reklam

Sigara cinayeti sanığı ’akıllı’ çıktı

Bursa’da, kendisine sigara vermeyen adamı, odunla kafasına vurarak düşürdükten sonra boğazını keserek öldüren ve cezai ehliyetinin olmadığı iddia edilen sanık akıllı çıktı.

Sigara cinayeti sanığı ’akıllı’ çıktı
Sigara cinayeti sanığı ’akıllı’ çıktı
Reklam
3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde "kasten adam öldürmek" suçundan müebbet hapsi istenen 31 yaşındaki Ö.T., tekrar hakim karşısına çıktı. Kendisine sigara vermeyen 7 çocuk babası Nuri Çalışkan’ı (45) başına odunla vurup düşürdükten sonra boğazını keserek öldürmekle suçlanan tutuklu sanık Ö.T., geçen duruşmada maktulü sigara yüzünden değil kendisine ait tarlaya ’satılık’ tabelası diktiği için infaz ettiğini söylemişti. Soğukkanlı tavırlarıyla akıl hastası olmadığını, çok zengin olduğunu ve tabelalara karşı takıntısı olduğunu söyleyen sanığı, mahkeme cezai ehliyetinin tespiti için Adli Tıp Kurumu’na göndermişti.

4. İhtisas Dairesi’nden gelen sanığın akıl sağlığının yerinde olduğu yönündeki rapor, bu celse mahkemede okundu. Bunun üzerine söz alan sanık Ö.T., "Bakın gördüğünüz gibi ben gayet akıllıyım" diye konuştu.
Şahit olarak dinlenen S.Ç. ise, ’’Oturduğum evle cinayet mahalli arasında 10 metrelik bir mesafe var. Olay günü duyduğum çığlık sesleri üzerine pencereden baktım. Tam o sırada sanık maktule sopa ile vuruyordu. Ölen Nuri ağabey yerdeydi ve baygın haldeydi. Daha sonra sanık bıçakla onun boğazını kesti. Ardından da kaçtı. Maktul benim gördüğüm kadarıyla sanığa hiç karşılık vermedi. Zaten sanık buna fırsat da vermedi. Sadece ölen Nuri ağabey, ’Beni bırak, çoluk çocuğum var’ diyordu" ifadelerini kullandı.

Şahidin ifadesinin ardından söz alan sanık Ö.T., "Onun söylediklerine bir diyeceğim yok fakat o yaşananların başını görmemiş. Maktul önce bana sopayla vurdu. Ben onun elindeki sopayı aldım" diye konuştu.
Mahkeme duruşmayı karar için erteledi.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı