Reklam
Reklam

Bursa termal sağlık merkezi oluyor!

Vali Şahabettin Harput, Bursa’yı termal sağlık merkezi yapmayı hedeflediklerini belirterek, ’Medikal sağlık dediğimiz tıbbi ameliyatlar, tedaviler ve benzeri faaliyetlerin yanı sıra sıcak su ile ilgili her türlü tedavinin Bursa’da yapılabileceğini göstermek istiyoruz’ dedi.

Bursa termal sağlık merkezi oluyor!
Bursa termal sağlık merkezi oluyor!
Reklam
Sağlık turizmi toplantısında konuşan Vali Şahabettin Harput, Bursa’nın geleceğe dönük önemli zenginliklerinden birisinin sıcak suyun yanı sıra sağlık imkanları ve tesisleri olduğunu söyledi. Harput, "Bursa’mızın sağlık turizmi ile alakalı şu anki durumunu ve geleceğe dönük nelerin yapılabileceğini değerlendiriyoruz. Özellikle üniversitemizin bu konudaki bilgi birikimi, Sağlık Turizmi Derneği başkanımızın konuya samimiyetle ve inançla sahiplenmesi, sağlık müdürlüğümüzde oluşturulan özel ekip ve büro, şehrimizde oluşan kuvvetli bir irade, Bursa’mızın geleceği adına sağlık turizmi adına çok önemli bir kazanımı bize vaat ediyor. Bizim önemli ve öncelikli hedefimiz Bursa’yı sağlık turizminin ülkemizdeki en önemli merkezi yapmak" diye konuştu.

Sağlık turizminde her türlü tıbbi ameliyatlar, tedaviler ve benzeri faaliyetleri içerdiğini söyleyen Harput, "Termal yani sıcak su ile gelen tedavi dediğimiz her türlü tedavilerin Bursa’da yapılabileceğini göstermek istiyoruz. Bir taraftan da bunun yapılabilirliğini göstermekle beraber aynı zamanda dış dünya ile de bunu paylaşmak istiyoruz. Bunun için arkadaşlarıma yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah gelecek günlerde daha güzel haberleri kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Toplantıya Vali Yardımcısı F. Cemal Özdemir, U. Ü. Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, Doruk Tıp Merkezi Başhekimi ve Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Esgin katıldı.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı