Reklam
Reklam

Rus bürokrat, Bursalı işadamlarını yatırıma çağırdı

Ticari temaslarda bulunmak için Bursa’ya gelen Rusya Federasyonu Yaroslavl Eyaleti Vali Yardımcısı İgor Elfimov ve otomotiv sanayi temsilcileri, Otomotiv İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Tetik'in ev sahipliğinde Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin konuğu oldu

Rus bürokrat, Bursalı işadamlarını yatırıma çağırdı
Rus bürokrat, Bursalı işadamlarını yatırıma çağırdı
Reklam

Rusya Yaroslavl Eyaleti Vali Yardımcısı İgor Elfimov, Bursalı sanayicilere Rusya’da otomotiv yan sanayi alanında ticari işbirliklerini artırma çağrısında bulundu.
Türkiye ve Bursa’nın Rusya Federasyonu’na yönelik ticari potansiyelini artırmak ve Bursalı sanayicileri de Yaroslavl Eyaleti’nde otomotiv yan sanayi alanında yatırım yapmaya teşvik etmek amacıyla Bursa’da olduklarını kaydeden Vali Yardımcısı Elfimov, “Yaroslavl Bölgesi’ni Rusya’nın yedek parça üretim merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda Türkiye’deki yatırımcıları bölgemize çekmek ve ticari işbirliğimizi arttırmak istiyoruz.” dedi. Yılda 300 bin olan otomotiv üretim kapasitelerinin yan sanayi alanındaki eksiklikten dolayı sadece 100 bin adet olduğunu söyleyen Elfimov, Türkiye’den ve Bursa’dan bölgeye yatırım yapmak isteyen sanayicilerin gerek yerleşim planı gerekse alt yapı konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaklarını dile getirdi.
Bursa’ya gerçekleştirdikleri ziyaretten büyük mutluluk duyduklarını dile getiren OİB Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Tetik de “Rusya ile ticaret hacmini artıracak ticari işbirliği isteyen firmaların bölgeye yatırımları konusunda elimizden gelen desteği vereceğiz. Rusya için olduğu gibi Türkiye için de yerli üretim önemli bir konu. Bursa 3 tane otomobil fabrikasıyla Türkiye’nin otomotiv ve yan sanayisinin kalbi durumunda. Bu kapsamda yan sanayi konusunda ticari işbirliğimizi geliştirebiliriz.” diye konuştu.
OİB ve Rus heyetinin karşılıklı sunumları ve Bursalı işadamlarıyla gerçekleştirilen ikili görüşmelerin ardından DOSAB, BTSO ve NOSAB’a ziyarette bulunan heyet, buradaki sanayicilerle de fikir alışverişinde bulundu..

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı