Reklam
Reklam

BursaRay Emek hattında sona gelindi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 2,5 kilometrelik Emek hattında çalışmalar son aşamaya geldi. Kaba inşaatın tamamlanıp, ince işçiliklerin ise hızla sürdüğü hattın bir ay sonra yolculu seferlere açılması planlanıyor.

BursaRay Emek hattında sona gelindi
BursaRay Emek hattında sona gelindi
Reklam

Bursaray Görükle hattını yeni eğitim döneminde yolculu seferlere açarak Bursa’yı demir ağlarla örme hedefine bir adım daha yaklaşan Büyükşehir Belediyesi tarafından Görükle hattından sağlanan tasarrufla hayata geçirilen 2,5 kilometrelik Emek hattında çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi. Kaba inşaatın tamamlandığı iki duraklı hatta ince işçilikler hızla sürerken, raylardaki testler de tamamlanma aşamasına geldi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile birlikte Korupark ile hattın son durağı olan Oyak Renault Fabrikası önündeki istasyonlarda incelemelerde bulundu. Yüklenici firmanın yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Altepe, Emek hattının kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve tasarruf politikasının en büyük örneği olduğunu hatırlattı. İhalesi seçim öncesi yapılan Görükle hattını yeniden ele aldıklarını ve uluslararası olmasına rağmen bir ilke imza atarak, bu hattan sağlanan tasarrufla Emek hattını hiç para harcamadan hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Altepe, konforlu ulaşımla Mudanya’nın Bursa’ya 2,5 kilometre daha yakınlaştığını söyledi. Başkan Altepe, yaklaşık 80 milyon liraya mal olan Emek hattı için Büyükşehir’in kasasından hiçbir harcama yapılmadığını da sözlerine ekledi.
İki hafta sonra hatta test sürüşlerinin başlayacağını ve 15 Aralık’ta da yolculu seferlere başlanmasını hedeflediklerini dile getiren Başkan Altepe, "Konforlu ulaşımla Bursa sahile 2,5 kilometre daha yaklaşmış olacak. Organize Sanayi Bölgesi önüne kadar raylı sistemin gelmesiyle bölgede servis taşımacılığının da önemli ölçüde azalmasını bekliyoruz. Artık işçilerimiz bu noktaya kadar Bursaray’la gelecek ve Oyak Renault fabrikası önünden kalkacak besleme hatlarda sanayi bölgesi içine rahatlıkla ulaşabilecekler. Bu hattın devreye alınmasıyla birlikte Mudanya yolu üzerindeki trafik yükünün de önemli ölçüde azalmasını bekliyoruz." diye konuştu.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Bursa'da Akbank desteğiyle E-Ticaret Fırtınası esti
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı