Reklam
Reklam

Emeklinin Maaş Zammı

Memur maaşlarına yapılan zammın ardından bir müjdeli haber de emeklilere geldi... Erdoğan, emeklilere yapılacak zam oranını açıkladı.

Emeklinin Maaş Zammı
Emeklinin Maaş Zammı
Bu içerik 2040 kez okundu.
Reklam

Hükümetin memur maaşlarına gelecek yıl için yüzde 4+4 zam yapmasının ardından müjdeli bir haber de 2 milyon 123 bin Bağ-Kur emeklisi ile 5 milyon 385 bin SSK emeklisine geldi. En düşük emekli aylıklarına yıllık 80 TL ile 91 TL arasında zam yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, dün işçi ve BAĞ-KUR emeklilerine yapılacak olan zam oranının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugünkü Ak Parti Grup toplantısında açıklanacağını söylemişti.

Bu gelişmenin ardından milyonlarca emeklinin beklediği zam oranları Başbakan Erdoğan tarafından açıklandı.

İşte emeklilerin merakla beklediği o açıklama:

"Düşük aylık alanlara artış temini için Ocak ayında en düşük aylıklara en az 60 TL olmak üzere artı yüzde 4 oranında artış yapıyoruz. İlk altı aydaki enflasyona bakılmadan yüzde 4 oranındaki artış aynen geçerli. 2011 yılının tamamında yüzde 21.7 ile yüzde 4 arasında artırıyoruz. Rakamsal olarak söylersek en düşük emekli aylıklarına yıllık 80 ile 91 TL arasında artış sağlıyoruz.

En düşük Bağ-Kur tarım emekli aylığı Ocak ayında 371 TL'den 430 TL'ye Temmuz ayında ise 451 TL'ye çıkıyor.

En düşük Bağkur tarım emekli aylığına 2011 yılında 80 TL, bir başka deyişle yıllık yüzde 21.7 oranında artış yapmış oluyoruz.

SSK tarım emeklisinin en düşük aylığı 492 TL'den Ocak ayında 555 TL'ye Temmuz ayı ile birlikte 577 TL'ye ulaşıyor. SSK tarım emeklisi aylığı yıllık 85 TL yani yüzde 17.3 oranında artıyor.

Bağ-kur esnaf emekli aylığı Ocak ayında 511 TL'den 574 TL'ye, Temmuz ayı artışı ile birlikte ise 597 TL'ye ulaşıyor. Esnaf emeklisinin aylığına böylece 86 TL yani yüzde 16.8 oranında artış yapıyoruz.

En düşük SSK emekli aylığı  648 TL'den 710 TL'ye, Temmuz ayında 739 TL'ye çıkıyor. SSK işçi emeklisinin aylığı 91 TL yani yüzde 14 oranında artıyor.

ERDOĞAN'A SAZLI TÜRKÜLÜ YANIT

Açıklanan zam oranları emeklileri memnun etmedi. Tepkilerini de türküyle dile getirdiler.erdoğan maaş zammı emekli maaşı
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
Çin-ABD rekabeti Ay’a kadar uzandı
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri
BUSMED Sosyal Medya Eğitimleri